• Нюанси пошуку та вибору вживаного транспорту

    28 ноября, 2018 Нет комментариев

    Придбання вживаного транспортного засобу – оптимальне рішення для автомобілістів, які вирішили сісти за кермо іномарки, не маючи грошей на покупку нової машини. Часто на вторинному авторинку можна знайти відмінну модель автомобіля, в хорошому стані, за привабливою вартістю. Головне, знати нюанси вибору та перевірки авто яке раніше було у використанні, щоб інвестиції були виправданими.

    Перші кроки вибору авто що було у використанні

    Сума, що виділяється на покупку – важливий критерій для кожного автовласника. Але крім грошей необхідних для оплати, потрібно враховувати додаткові витрати на переоформлення та непередбачені поломки, які можуть з’явитися через те, що транспорт вже експлуатувався. Тому важливо переконатися, що товар, що купується має відповідний стан та не має прихованих проблем.

    При виборі моделі авто важливо враховувати, як власні переваги, так технічні особливості транспортного засобу. Важливо щоб емоції не вплинули на вибір, щоб не шкодувати про витрачені гроші. Крім цього важливо приділити увагу юридичної історії автомобіля що був у використанні.

    Хто продає старі машини?

    Розбираючись з вибором уживаного автомобіля важливо враховувати з ким має бути укладена угода:

    • Приватними особами що вирішили позбутися свого транспорту. Власники машини знають про неї буквально все. Однак не потрібно розраховувати, що вони будуть відвертими з покупцем. Хоча приховувати серйозні проблеми автомобіля вони теж не будуть.
    • Посередниками та перекупниками. Це особливий контингент продавців, основною метою яких є отримання прибутку будь-якими способами. Тут все відбувається як в лотереї. Часто перекупники проводять зовнішню передпродажну підготовку, невиправдано накручуючи ціну автомобіля.
    • Спеціалізовані автомагазини. Це новий вид продавців на вторинному ринку машин. У таких магазинах продається старий транспорт за схемою трейд-ін. Це має на увазі, що автомобіліст віддає свій старий транспортний засіб, який виставляється на продаж замість нової машини.

    Природно найбільш популярний варіант – співпраця з власниками транспорту. Такі пропозиції можна знайти на AUTO.RIA №1 серед автосайтів в Україні. Сайт пропонує вибрати легкові автомобілі б/у серед десятків перевірених оголошень з величезної бази. Тут регулярно свої автомобілі продають та купують тисячі автомобілістів

    На що звернути увагу при огляді машини з пробігом?

    Покупку автомобіля з рук потрібно починати з телефонної розмови. При цьому фахівці рекомендують з’ясувати наступні нюанси:

    • Вік транспортного засобу відповідно до паспорта та кількість попередніх власників. Природно розраховувати на правдивість продавця не варто, але це дозволяє відразу позбутися половини нахабних шахраїв.
    • Показники на одометрі. Більшість українських автомобілістів вважають, що чим менше пробіг, тим краще. Однак сподіватися, що на одометрі будуть реальні, а не відкручені показання, не варто. Тому важливо приділяти увагу непрямим факторам, таким як зношеність накладок на педалях, стан оббивки та інших елементів здатних розповісти про вік та особливості експлуатації транспортного засобу.
    • Скільки та яких ремонтів пройшов автомобіль. Бажано з’ясувати які деталі мінялися та з якої причини. Це дозволить приділити більше уваги проблемним моментам при особистому вивченні стану автомобіля.

    Придбання вживаного транспорту – складний та відповідальний процес. Багатьом автомобілістам важко визначитися між двох вподобаних варіантів. Адже викинути гроші на вітер не хочеться нікому. Тому крім технічного стану транспортного засобу потрібно приділити увагу його юридичної історії та тоді можна бути впевненим, що операція пройде успішно.

    Ретельно перевіряємо прийнятний варіант

    Відібравши пару вподобаних претендентів потрібно впевнитися в чистоті юридичної історії. Така перевірка повинна складатися з наступних пунктів:

    • кримінальна історія машини;
    • внесення конструктивних змін;
    • заборона на реєстрацію автомобіля;
    • наявність машини в базі заставного транспорту.

    Перевірка автомобіля на кримінальні проблеми повинна бути довірена професіоналу, який має доступ до платної бази транспорту. А ось базову перевірку машини можна провести власними силами.

    Документальна частина угоди

    Зацікавлені сторони повинні укласти письмову угоду, в якій поставити свої підписи. Підписи продавця та покупця повинні бути на кожному примірнику договору, в тому числі на акті передача машини від попереднього хазяїна новому власнику.

    На останньому етапі продавець повинен надати наступні предмети покупцеві:

    • ключі від транспортного засобу, зазвичай в двох примірниках;
    • реєстраційне свідоцтво автомобіля;
    • паспорт транспортного засобу з підписами покупця та продавця;
    • всі екземпляри договору підписаного сторонами угоди;
    • діагностичну карту автомобіля.

    В цей же момент покупець передає обумовлену суму грошей. Бажано домовитися, що оплата покупки буде проведена після реєстрації автомобіля на ім’я нового власника.

    12345 (No Ratings Yet)
    Загрузка...